Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ)

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ)

     Obec vznikla zlúčením obcí Vyšný a Nižný Blh. V obidvoch obciach boli samostatné hasičské zbory. Po zlúčení obcí došlo aj k zlúčeniu hasičských zborov. Vo Vyšnom Blhu bol založený DHZ v roku 1923 s 27 členmi. V roku 1934 stáli na čele zboru: predseda Mikuláš Kalčok, veliteľ Mikuláš Bajcer, I. nám. veliteľ Ján Pecsők, tajomník Pavel Jász, pokladník Július Kresnye, dozorca majetku Štefan Marko a revízori Július Gál a Ambróz Gál.
     V Nižnom Blhu bol DHZ založený v roku 1930. Mal 28 členov. Zakladajúcimi funkcionármi boli: veliteľ Ondrej Szekeres, nám. veliteľ Ľudovít Csúr, tajomník Štefan Zsámbok, pokladník Štefan Tóth, dozorca majetku Štefan Poznán.
     V roku 2003 sme si pripomenuli 80.výročie dobrovoľného hasičského zboru v našej obci.
     V súčasnosti má dobrovoľný hasičských zbor 26 členov.  Vedenie: predseda – Ondrej Szabó, pokladník – Eugen Vincze, mechanici: Ján Klembusz ml., Július Danyi, Gabriel Brindza a hlavný kontrolór Július Pessei st.
     Všetci aktívny členovia sa každoročne zapájajú do obvodných a miestnych hasičských súťaží. V roku 2007 sa v obvodnom kole umiestnili na 5.mieste.
Ciele zboru: príprava zdatnosti členov, vylepšenie technickej vybavenosti.
     Kontakt pri požiaroch:
          Obecný úrad Veľký Blh, tel. 047/5812070

 

Aktualizovať - Klembusz

 

čistič komína


 

Regionálna rozvojová agentúra

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka