Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

História

Obecná knižnica

  Knižnica je kultúrno-výchovné, vzdelávacie a informačné zariadenie, ktoré poskytuje knižničné a informačné služby. Založená bola v 60-tých rokoch minulého storočia a sídli na Kúpeľnej ulici č. 163 v budove miestneho kultúrneho domu vo Veľkom Blhu. Od roku 1980 je knihovníčkou obecnej knižnice Olívia Asztalosová. V roku 1988 získala knižnica Čestné uznanie a v roku 2006 získala knihovníčka Pamätný list za dlhodobú záslužnú knižničnú prácu.
     Knižnica eviduje v súčasnosti 7644 knižných jednotiek, okrem nich objednáva časopisy Új Szó a Vasárnap. V roku 2006 mala knižnica 94 stálych čitateľov. Knižnica pod vedením jej knihovníčky každoročne spolupracuje aj s miestnou základnou a materskou školou, pravidelne vykonáva informačno-vzdelávacie prednášky, knižné výstavy a iné kultúrne podujatia. Tradíciou je aj vyhodnotenie  „Najlepšieho detského čitateľa roka“.
     Výpožičné hodiny sú každý pracovný deň od 13.00 hod do 16.00 hod. Zápisné na jeden rok pre deti, študentov a dôchodcov je 10.-Sk a pre dospelých 20.- Sk.  Štatutárnym orgánom knižnice je obec zastúpená starostom obce Tiborom Csúrom.  


 

Regionálna rozvojová agentúra

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka