Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

História MŠ

--------------------------------------------------------------------------------

     Prvá škôlka bola v obci otvorená v roku 1948 z iniciatívy pani Jolany Liskovej, ktorú môžeme nazvať i zakladateľkou škôlky vo Veľkom Blhu. V roku 1950 sa vyučovalo v dvojjazyčných triedach, s počtom detí 28-32. Dvojtriedna škôlka bola v novej účelovej budove otvorená 2. mája 1979, s kapacitou 60 detí. Škôlka vtedy dostala aj nové zariadenia a nové hračky. V súčasnosti  ju navštevujú deti vo veku od 3-6 rokov, denne od 7:00 hod. – do 16:00 hod.

V roku 2009 bola kompletne zrekonštruovaná strecha na budove Materskej školy. o rok neskôr bola prevedená výmena okien a tiež výmena vchodových dverí. V roku 2011 bola rozšírená počítačová sieť, na ktorú sú v roku 2014 pripojené 3 počítače, 2 tlačiarne a 2 interktívne tabule s krátkou premietacou vzdialensťou pre zabezpečenie innovatívneho a interaktívneho vzdelávania detí.

V roku 2014 bola MŠ úspešným žiadiateľom v rámci grantového programu PRINED - Projektu inklúzivnej edukácie, kde škola získala učebné pomôcky, hračky, hygienické balíčky, hudobné nástroje a tiež možnosť kapacitného rozširenia vo forme pedagogického asistenta.

Pre zachovanie maximálnej úrovne znalostných báz sa pedagogický zamestnanci zúčastňujú na projektoch celoživotného vzdelávanie, ktoré pomáhajú tiež so spoznávaním nových informačných technológií a moderných pedagogických prostriedkov. 

 

Počet detí v školskom roku 2013/2014 je 38. Okrem povinného vyučovania majú deti možnosť pracovať v tanečnom, hudobnom a prírodovednom krúžku.


 


 

Regionálna rozvojová agentúra

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka